07 augusts, 2008

Podkasti.

Termins podkasts ir salikums no diviem vārdiem "iPod" un "broadcast". (Multimēdiju atskaņotājs un translācija. Vienkāršākiem vārdiem runājot tas ir amatieru ierakstīs jebkāda satura audio fails, kas publicēts Internetā. Šo failu varam ierakstīt vai nu ar diktofonu, vai datoram pievienot mikrofonu un izvēloties programmu, kas ļauj šo visu izdarīt. Viss ir vienkāršāks par vienkāršu. Pasaulē ir jūra šādu podkastu, un mums katram ir iespēja izveidot savu.

Kā podkastu izmantot izglītībā ?

Maza atkāpe. Mana dziļa pārliecība, ka Web 2.0 rīku pielietošanai izglītībā ir tieša saistība ar nākotnes cilvēka veidošanu. Izvēles brīvība, līdzekļu izvēle, lai sasniegtu rezultātu, spēja darboties komandā, smaidoši, veseli, radoši cilvēki. Kad sāku mācīties vidusskolā, man teica, ja gribot labi mācīties ir daudz, daudz jālasa. No šodienas viedokļa ir vienalga vai es lasu grāmatu papīra vai elektroniskā formā. Jautājums: Ar ko nogrēkojušās mūsu acis, lai mēs tām slodzi palielinātu līdz maksimumam. Droši vien ir vērts apskatīties statistiku par skolēnu redzes kvalitāti, kura diezin vai uzlabojas.

! Mācoties, izmantojot podkastu ir vienīgais veids, kurā mēs nesasprindzinām savu redzi.

Podkastu iespējas

  • Klausīties datorā vai ierakstīt kādā pārnēsājamā multimediju atskaņotājā jebkuru no miljoniem podkastu, kas atrodami Internetā par jebkuru tematu, jebkurā valodā. (Latviski to ir maz.)
  • Ieraksti savu podcastu un publicē to Internetā, piedāvā to saviem skolēniem.
  • Ja man būtu bijusi iespēja A. Upīša „Zaļo zemi” noklausīties podkāstā, es būti ticis arī līdz beidzamajai lapai :)

http://radio-t.com/ IT podcasti no Krievijas

Nav komentāru: