10 decembris, 2008

2. nodarbība Sociālās grāmatzīmes

Nākamā nodarbība 7. janvārī plkst 16:00

Sveicināti
!

Mūsu šīs dienas tēmas būs divas Sociālās grāmatzīmes un RSS Abas tēmas ir satītas ar Informācijas iegūšanu un organizēšanu Interneta vidē. Padomājiet cik ir daudz mājas lapu, kuras Jūs apmeklējat dienas vai nedēļas laikā! Cik ir tādu lapu, kuras apmeklējat, lai uzzinātu tajā ievietotos jaunumus. Ko iesākt ar Interneta resursiem, kuri ir vajadzīgi, lai sagatavotu noteiktu stundu vai piedāvātu studentiem, kāda noteikta temata izpētei? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēsim tagad.

Sociālās grāmatzīmes.

Jau no pirmsākumiem, Internets bijusi vide, kur meklējam informāciju mācību stundu darbam, ārpus klases darbam, personīgām interesēm utt. Dažkārt atrodam resursu par kuru varam teikt, šis ir resurss, kurš man noderētu pēc kāda laika. Problēma, kā atcerēties šī resursa adresi, tajā brīdī, kad man tā būs vajadzīga. Līdz šim grāmatzīmes mēs glabājām savās pārlūkprogrammās. Šim grāmatzīmju glabāšanas veidam ir divi būtiski mīnusi: Tās pieejamas tikai mūsu datoros un tās zūd, ja kaut kas slikts notiek ar mūsu datoru. Jaunais veids, kā glabāt Interneta resursu grāmatzīmes ir tās glabāt speciāli veidotā Interneta vidē. Pasaulē populārākā vide, kur tās tiek uzglabātas ir http://del.icio.us


1.1. Galvenā idejā un priekšrocības

  • Lai glabātu grāmatzīmes reģistrējamies http://del.icio.us.
  • Pēc reģistrācijas mūsu pārlūkprogrammai var tikt pievienotas papildu pogas, kas ļauj ātri un vienkārši saglabāt grāmatzīmes šajā vidē.Tās var atrast šeit.
  • Grāmatzīmes saglabāšanas laikā mēs ievadam resursa virsrakstu, piezīmes un tagu (birku vai etiķeti) Ar tagiem mēs piešķiram resursiem identifikatorus, pēc kuriem tos vēlāk būs iespēja atlasīt. Nospiežot pogu save mūsu resurss ir saglabāts.
  • Šīm grāmatzīmēm ir iespēja piekļūt no jebkuras vietas, ar tām ir iespēja dalīties, kas šīm grāmatzīmēm piešķir sociālo raksturu.
  • Grāmatzīmes var vērtēt, apskatīt citu lietotāju grāmatzīmes, kuri tās ievietojuši publiskai apskatei, tās var meklēt un šķirot pēc tagiem, skatīties populārākās, veidot savu sociālo tīklu

Delicious grāmatzīmes
View SlideShare presentation or Upload your own.

Praktiskie darbi
.

  1. Reģistrējieties resursā http://del.icio.us! Aplūkojiet sociālo grāmatzīmju vietnes, un izmatojot tagus apskatiet resursus savā mācību priekšmetā.
  2. Noderīgās saites pievienojiet savām grāmatzīmēm vietnē http://del.icio.us
  3. Veidojiet sociālo tīklu!


Pielikumā līdzīgi resursi

StumbleUpon

wobblog

blinklist

clipmarks

Simpy

Furl

Spurl

Rollyo

beststuff

TagTooga

Eioba

diigo

Mister-Wong

ho.tli.st

favoriting

sidereel


Krievijā


http://bobrdobr.ru
http://linkstore.ru
http://rumarkz.ru
http://myscoop.ru
http://moemesto.ru
http://memori.ru

Nav komentāru: