24 marts, 2009

daži jaunumi

Runājot par pagājušo nedēļu Interneta vidē, tā pagāja zem AKKA/LAA konflikta zīmes. Par konfliktu šķiet visi zina un tā būtību neklāstīšu. Jautājums, manuprāt, šoreiz tika ļurkāts šauri. Patiesībā jautājums jau ir par autortiesībām kā tādām globālajā ciemā, kāds ir Internets. Kas tās ir un kā aizsargāt? Internets ir salīdzinoši jauns un pēc savas būtības pilnīgi jauns mēdijs. Uzdevumu sarežģī tas, ka Internets ir viens, bet valstu likumdošanas dažādas. Kā aizsargāt autoru Internetā, tas ir jautājums, par kuru vajadzētu diskutēt un nākotnē nonākt pie visiem pieņemama viedokļa. Tas laikam nav viena gada jautājums.


Labā lieta ir, ka kopš pagājušās nedēļas 2009.gada LTV ziņu raidījumi Internetā pieejami bez maksas. http://www.ltvarhivs.lv/ltv/14 Godīgi sakot no paša sākuma nevarēju saprast kādēļ Komerc televīziju raidījumi Internetā pieejami bez maksas, taču sabiedriskā, jeb valsts televīzija par to pieprasa naudu. Laikam jau laiks visu noliek pa vietām.


Otrā labā lieta ir http://workspace.officelive.com, kas šobrīd jau ir pilnībā nolatviskota un ir nopietna alternatīvā googles produktam Google Docs. Jaunais produkt piedāvā

Saglabājiet savus dokumentus tīklā Web – bez maksas!

Piekļūstiet failiem no jebkuras vietas

  • Skatiet dokumentus no gandrīz jebkura datora ar Web pārlūkprogrammu
  • Vairs nekādu zibatmiņas disku – faili vienmēr būs pieejami, kad jums tos vajadzēs
  • Koplietošana ar paroles aizsardzību; jūs kontrolējat, kurš var skatīt un rediģēt jūsu darbu

Strādājiet ar pazīstamām programmām

  • saglabājiet vairāk nekā 1000 Microsoft Office dokumentus vienā tiešsaistes vietā;
  • Atveriet un saglabājiet failus no tādām pazīstamām programmām kā Word, Excel un PowerPoint
  • Sinhronizējiet kontaktpersonu, uzdevumu un notikumu sarakstus ar Outlook”

Šoreiz viss uz tikšanos.

Nav komentāru: