10 jūnijs, 2009

Par lielpļurzu

Sveicināti atkal!

Līdz šim esmu centies runāt par uz nākotni vērstām lietām, taču jēdziens šodiena palicis tik spilgts, ka par šo nerunāt arī būtu jocīgi. Nu pat jau visi bijām gandrīz samierinājušies ar iepriekšējo valdības griezienu, tai skaitā izglītībai, te bāc, kā bumbas uz galvas pēc vēlēšanu rītā, 500 miljoni, bez variantiem. Minimālā alga par slodzi skolotājiem izskatās reālāka kā jebkad. Šitai visā štelē ir dažas kliedzošas lietas.
1. Par summu 500 miljoni mums pateica tikai pēc vēlēšanām - mūs uzskata par pilnīgiem idiotiem, bet mēs ielās neejam, vai turpinām viņiem ticēt?
2. Grozījumi pieņemti steigā 2 dienās, kā to var kvalitatīvi izdarīt, jeb tas tika darīts jau sen, iesaistot visus ekspertus un mums vienkārši aizmirsa summu un termiņu pateikt? Mūsu prezidents vēl šorīt valdību paslavēja, ka nu beidzot esot skaidrība. Kāda skaidrība? Skaidrība ka ir galīgā....?
3. Pensijas, skolotāju algās un likvidējot slimnīcas, ar šiem instrumentiem taisās glābt valsti. Glābt no kā un dēļ kā?
4. Vai visa Latvijas inteliģence ir iesaistīta šīs "lielpļurzas" glābšanas plānā, jeb to risina bariņš elitāru pārcilvēku? Ko es un katrs no mums, kas mīl šo valsti varam darīt lietas labā?
5. Amerikāņi šodien par lata devalvāciju sākuši runāt kā par neizbēgamu lietu. Mums jau ar te bariņš Latvijas dižvīru ir runājuši par tā nepieciešamību. Jautājums , ja uztaisa lata devalvāciju, kā pēc tam ticami mācīsim cilvēkiem neņemt kredītus un veidot uzkrājumus? Veidot uzkrājumus līdz brīdim, kamēr to vairs nav. Vai visi jau aizmirsuši cik cilvēku 90tajos gados cilvēku pazaudēja savus uzkrājumus? Amerkāņu runas par devalvāciju mani vedina uz jautājumu, vai kāda ārēja roka nebaksta iekšējo roku, ka šo valsti vajag norakt?

Visbeidzot, varbūt valdības mājas lapā var nopublicēt 2 tabulas. Pirmā tabula budžets pirms griešanas un pēc tās. Kaut vai tikai pa lielajām pozīcijām, kas kopainu rāda un tauta komentē un rosina, ko griezt. Varbūt iznāks sakarīgāk. Kāda būs Latvija pēc gada, man bail pat domāt. Šoreiz sanācis melnais raksts, bet nu tā ir sanācis. A kāda vispār ir patiesā situācija?


Nav komentāru: