15 jūlijs, 2009

Kāda būs Latste šogad?

Jau vairākus gadus apmeklēju pasākumu Latste, iespējams, ka būšu ar arī šogad. Šoreiz gribu padalīties ar lietām, kas man patīk un šķiet uzlabojamas šajā pasākumā, ar galveno mērķi varbūt kāda ideja noder.

1. Pasākuma galvenā vērtība ir tā patstāvīgajā ilggadībā, tas notiek katru gadu un jau vairāk kā 10 gadus. Var tikai apbrīnot organizatoru darba spējas un gribu uzņemties smagos organiozatora pienākumus.

2. Nezinu kādēļ, bet pēdējos gados pasākumam var just tādu nelielu naftelīna garšu. Cilvēki vieni un tie paši, idejas bieži vien arī tās pašas un tāda sajūta, ka kaut kas pietrūkst, pat nevaru īsti pateikt kas...

3. Iesaku ieskatīties šajā Interneta resursā. Ir tāds pasākums Barcamp, kas pēc atsauksmēm šķiet Lavijā bija sevišķi izdevies. Varbūt ir vērts sazināties ar šiem cilvēkiem un uzrunāt tos piedalīties pasākumā un, lai sniegtu kādas idejas. Ja kas, kontaktus varu iedot. Vēl droši vien varētu uzaicināt pārstāvjus no http://izglitiba.domatsdarits.lv/Home. Tie taču arī ideoloģiski vajadzētu būt mūsējiem.

4. Gada laikā starp Latstēm ir tāds tukšums, sajūta ka nekas nenotiek. Neformāli forumi, Latstes blogs, Twitter grupa, neformāli tusiņi varētu dot Latstei lielāku svaigumu, vismaz pēc manām domām. Šos rīkus var izmantot arī pasākuma reklamēšanai un sponsoru piesaistīšanai.

5. Būta labi, ja atrastos iespēja visas Latstes prezentācijas nofilmēt un daļu pēc tam publicēt Internetā. No grāmapas papīra formātā varbūt var atteikties, jo tā galu galā prasa papildus līdzekļus.

6. Par radošajām darbnīcām. Varētu būt 2 veidu darbnīcas a) dabnīcas, kur dienas vai divu laikā tiek apgūtas kādas konkrītas lietas - iepriekš sagatavotas un izplānotas b) brīvā mikrefona darnīcas - idejām un diskusijām. Uz tām var pieteikties kā lektors jebkuršs, kuršs pasākumā ierodas. Šādas darbnīcas darba grafiks tiek sastādīts īsi pēc pasākuma sākuma, atkarībā no reģistrētajiem runātājiem. Manūprāt klausītājiem būu jābūt iespējai jebkurā brīdī mainīt darbnīcu.

7. Latstes statuss - varbūt ir vērts tapt NVO Latste, kas apvieno Latvijas radošos skolotājus. Papildus finansējuma piesaistes iespējas nākotnē dažādām aktivitātēm.

8. Dalības maksu manuprāt var likt maksāt arī lektoriem, ja nav citu iespēju un sponsori neuzrodas, taču pasākumam noteikti ir jānotiek.

Šīs bija lietas, ko šobrīd domāju par Latsti, ceru neviens nav aizvainots un varbūt kāda ideja noder...

Uz tikšanos Latstē!

Nav komentāru: