20 augusts, 2009

Radio un augusta notikumi pirms 20..

Sveināti!

Vai atceraties augusta laiku pirms 20 gadiem. Runa protams iet par 19. 20. un 21. Tas bija īpašs laiks. Atceros kā ar radio, kuram izvilkta garā antena tika ķerta visa iespējamā informācija par to, kas notiek. Radio toreiz bija vienīgais informācijas līdzeklis, jo TV pēc "Gulbju ezera" un Veltas Puriņas padzīšanas no dienas ziņām plkst. 18 bija pilnīgs informācijas vakums. Radio Brīvība un Amerikas balss bija radio stacijas, no kurām varēja ko uzzināt. Skaņa toreiz nebija ne tuvu stereo. Informācija bija jāsaklausa starp burkšķiem un trokšņiem, ar ko radio pārraides tika speciāli traucētas. Reizēm iedomājos, vai šādi notikumi būtu varējuši notikt, ja būtu bijis pieejams Internets.

Ar ko radio Jums saistās šodien? Kāds radio varētu būt rīt? Krievijas radio stacija Exo moskvi, divas nedēļas atpakaļ sākusi translēt intervijas Internetā video formātā, izmantojot Web kameras. Intervijas var skatīties tiešraidē, kā arī jebkurā laikā ierakstā. To visu var redzēt šeit. Jau agrāk rakstīju, ka visiem šīs radio stacijas raidījumiem ir teksta un audio versijas, kā arī RSS atbalsts. Šī ir stacija, kuru regulāri klausos, lai iegūtu informāciju par notiekošo tur.

Atgriežoties pie augusta notikumiem pirms 20 gadiem ir skaidrs, ka notiekošais pie mums Latvijā neizšķīra neko. Visi izšķirošie notikumi risinājās Maskavā. šajā sakarā vēstures skolotājiem un jauniešiem, kam interesē vēture piedāvāju noskatīties vakardienas interviju iekš Exo moskvi ar toreizējo PSRS ģenerālsekretāru M. Gorbočovu par tā laika notikumiem. Reāls vēstures materiāls.


1 komentārs:

Anonīms teica...

japarbauda:)